
Godt etablert ny divisjon
Det 45. og aller største Norgesmesterskapet i brassband noensinne ble avholdt i Bergen forrige helg. Som eneste representant fra Sørlandet kunne Agder Brass, skilte med en imponerende innsats i Grieghallen.
Agder Brass deltok i 2. divisjon etter å ha rykket opp fra 3. divisjon i fjor. Med en solid plassering på 7. plass (av 13 deltakere) befestet de sin posisjon i den nye divisjonen, og viste at de hører hjemme på et høyere nivå i konkurransen.
– Vi er strålende fornøyde med årets NM i Bergen. Målet vårt var å forbli i divisjonen og etablere oss som et godt 2. divisjonskorps etter opprykk i 2024, og det klarte vi med glans. Vi fikk også den beste plasseringen av alle korpsene som spilte stykket “The Patriots”, og fikk mye positive tilbakemeldinger for gjennomføring, musisering og solistinnslag, sammen med konstruktiv kritikk som vi skal bygge videre på, forteller Agder Brass.

Hard konkurranse
NM Brass arrangeres i Bergen i februar hvert år. Over 80 brassband fra hele landet møtes og konkurrerer i seks divisjoner. I 2. divisjon var det 13 korps som deltok, og det var Flesland Musikklag som stakk av med seieren og sikret opprykk til 1. divisjon sammen med Tysnes Musikklag, som tok andreplassen. Agder Brass var likevel godt fornøyde med egen plassering og ser frem til å bygge videre på erfaringene fra årets konkurranse.
Norgesmesterskapet i Bergen er årets høydepunkt i landets brassband og for Agder Brass, men de hviler ikke på laurbærene. Allerede mandag etter helgen begynner de øvingene til sitt neste prosjekt – en lokal konsert siste helgen i april.
– Spiller du euphonium, slagverk eller et annet brassinstrument og ønsker en utfordring? Eller ønsker du å støtte Sørlandets ledende brassband og høre på fantastisk korpsmusikk på høyt nivå? Følg oss på Facebook for jevnlige oppdateringer om hva vi holder på med og hvor vi har konserter, oppfordrer korpset.
Sorry. No data so far.