skip to Main Content

Kroken Caravan

Luftfylt ferieglede

Glem det komplette kaos med fargekodede metallstenger når forteltet skal monteres på campingvogna eller bobilen. Nå er det oppblåsbare telt som gjelder.

 

– Det er så utrolig mye enklere med luft, det holder å blåse luft inn fra et enkelt punkt på teltet, enten med håndpumpe, eller med kompressor, forteller Marit Jensen, butikkansvarlig hos Kroken i Sørlandsparken.

GENIAL LØSNING: Metallstenger er ut. Nå er det luftfylte «pølser», såkalte Air Poles – som holder forteltet oppe. Mye enklere å blåse luft inn i en ventil enn å knote med fargekodede stenger som kan by på utfordringer.

Luften fylles i såkalte AIR Poles, som da utgjør rammeverket på teltet og som erstatter konvensjonelle stenger.

For folk på farten

Før var det vanlig med skreddersydde telt etter såkalt «A-mål», spesielt tilpasset til vogna eller bobilens slisser på vognveggen, og med fargekodede stenger som kunne by på mang en utfordring under monteringen. Såpass mye at mange nok valgte å droppe hele forteltet om de bare skulle være en natt eller to på plassen.

– Det er ikke ofte jeg selger telt etter A-mål lenger, det er luftteltene som dominerer markedet, og har gjort det en stund, forteller Marit.

Multihøydesystem

Teltene er fleksible ved at de enkelt tilpasses ulike vogner og bobiler både i høyde og bredde uten at de skal tres inn i slisser i veggen.
– De kommer i to størrelser, small og medium, der small kan reguleres mellom 2,35 og 2,65 meter i høyden, medium i 2,65 til 2,90 meter, forklarer hun. De leveres i bredde fra 2,60 meter til 5 meter.

Høydejusteringen foretas enkelt med et glidelåssystem. Teltene kommer fra produsenten Dometic som importeres av Max Fritid og de er å få i en rekke utførelser, også til vinterbruk.

Pop Up telt – med eller uten sluse

Marit Jensen har enda et ess i ermet:
– Pop Up telt er et telt telt som nærmest slås opp som en paraply der stengene er fast montert i teltet. Det er en frittstående modell vi har i utstillingen og det kan for eksempel settes opp som en forlengelse av en mindre bobil, da med en sluse, for å kunne utvide bo arealet på en enkel måte, beretter en entusiastisk Marit Jensen. Hun understreker at de skaffer telt fra de fleste produsenter om de ikke har de på lager.

Teltutstillingen finner du i andre etasje i et lokale som nylig er tatt i bruk til dette formålet hos Kroken Caravan. Timingen må sies å være god nå som det går mot vår og sommer, noe som betyr høysesong for det glade campinglivet.

POP UP-TELT: Med stenger fast montert i teltet blir det nesten like enkelt som å slå opp en paraply. Brukes ofte som en utvidelse av boarealet i mindre bobiler.

Sorry. No data so far.

Back To Top