skip to Main Content

Kristiansand

Rimelig inngangsbillett til bobilferie

Ja, de bikker millionen, de rimeligste bobilene, men så er de også en døråpner til frihet og det gode liv på landeveien. For dem som ennå har til gode å reise på tur i år, med en ny bobil, har Kristiansand Caravan & Fritid et tips til deg.

 

– Vi har bobiler med startpris på 1 119 000 kroner av merket Sun Living, det er et merke under det kjente og populære merket Adria. Sun Living er litt enklere utstyrt men er ellers fullt på høyde på kvalitet og egenskaper, opplyser Håvard Nuland, salgssjef hos Kristiansand Caravan & Fritid i Sørlandsparken.

Bygger på Ford

Nuland viser oss en halvintegrert Sun Living S75 SL til 1 249 000 kroner med fem sitteplasser (godkjent under kjøring) og fire soveplasser i et ganske kompakt format. Bilen er 742 cm lang og 230 cm bred. En størrelse som gjør at den er forholdsvis enkel å manøvrere, også i byen og på smale veier. 
– Den har drivlinje fra Ford med en 2-liters Eco Blue dieselmotor på 165 hestekrefter koblet til en 9-trinns automatkasse, det gir en avslappet kjøreopplevelse og greit kraftoverskudd, fremholder Nuland, som understreker at den har totalvekt på 3500 kilo slik at den kan kjøres på vanlig førerkort.  

De fire soveplassene fordeler seg på to enkeltsenger bakerst, samt senkeseng som gir plass til to foran. Plassen er meget godt utnyttet i en så kompakt bobil, og smarte løsninger er viktig for å gjøre det trivelig og praktisk å oppholde seg i bilen. 
Egen dusjnisje adskilt fra toalettrommet er det også blitt plass til, mens kjøkkenet har stort kjøleskap med frysedel. Komfyr med tre brennere sikrer kokken gode arbeidsforhold. 
I bakre del av bilen er det plass til campingutstyr og sykler i en egen «garasje» med tilgang fra stor luke i siden.  

Sikkerhet og førerstøtte

Dagens bobiler er blitt ganske lik moderne personbiler med hensyn til sikkerhet og førerstøtte, det gjeler også for Sun Living som ikke oppfattes som et «billigmerke» når vi går den etter i sømmene. Adaptiv cruisekontroll og filholder følger med, det samme med navigasjon, skiltgjenkjenning, ryggekamera og kollisjonsvarsling – for å nevne noe fra en lang liste. 
– Inkludert i prisen har vi tatt med en Pluss pakke med finere felger, sort metallic lakk på førerhytta, markise og plissè gardiner rundt førerdelen, fremholder Håvard Nuland.  

Kristiansand Caravan & Fritid har fått inn godt med både biler og campingvogner for sommersesongen. Foruten Sun Living, er det Adria, Kabe og Kabe Affinity som er å finne i lokalene i Stemmane som nå er kommet på lokale hender etter tidligere å ha vært del av Kroken konsernet.  

HJEM PÅ HJUL: Rene linjer og smarte løsninger gjør det trivelig å være på ferie med bobil.
Back To Top