skip to Main Content

Søgne

Butikk med stort varespenn man ikke finner andre plasser

 Puter av høy kvalitet, stearinlys i alle farger og størrelser, keramikk, kopper, gjenbruksartikler som er blitt redesignet, bilder, pyntekasser og mye mer.
– Vi selger varer fra produsenter fra hele Sør-Norge. Her kan kundene finne varer man ikke finner andre steder, sier arbeidsveileder Anne-Lene Lien Hansen hos Songvaar Vekst i Søgne.
 

 

Songvaar Vekst har i alle år vært kjent som inkluderingsbedriften med eget snekkerverksted, trykkeri, egen avdeling for pakking og montasje, hvor bedriften tilbyr Varig Tilrettelagt Arbeid (VTA) og Arbeidsforberedende Trening (AFT), med et bredt spekter av oppdragsgivere.
Songvaar Vekst eies av Kristiansand kommune. Visjonen er at mennesker skal få muligheter til å vokse videre, hvor formålet er å drive opplæring, samt og vare- og tjenesteproduksjon med ansatte som har behov for en tilrettelagt arbeidsplass. 

 Nysgjerrige og åpne

Songvaar Vekst har også en stab og deltakere som er nysgjerrige og åpne for å gjennomføre nye prosjekter, så da ønsket kom om å lage en egen butikk for å selge egne produkter, og også inngå samarbeid med inkluderingsbedrifter over hele Sør-Norge for å selge deres produkter i sin egen butikk, var holdningen klar. «La oss gjøre det»!

Stor produktbredde

Som sagt, så gjort. Den 25. september i fjor kunne Songvaar Vekst ønske kundene velkommen til Songvaars lille Butikk, sin nye smakfulle butikk som ansatte og deltakere hadde gått sammen om å få bygget og innredet. 
– Det har vært en spennende tid. Mange vet om oss, og mange flere må få rede på at vi finnes. Det fine er at så mange inkluderingsbedrifter ønsket å bli med, med andre ord er fint utstillingsvindu og salgsmuligheter for flere. Dermed kan vi tilby en stor bredde av produkter, og en produktmiks kundene ikke finner andre steder, forklarer Anne-Lene Lien Hansen. 

Produserer mye selv

Hun viser blant annet lys som er produsent hos Ranso (Randaberg og Sola) som er helt miljøvennlige, brenner rent og uten tilsatte stoffer. Deilige puter fra en annen inkluderingsbedrift, kopper, fat og krus, gavepakninger og mye mer, er bare litt å nevne av et stort, stort utvalg, noe som gjør at Songvaars lille Butikk besøkes av mange som er på jakt etter bursdagsgaver, julegaver, vertinnegaver eller bruksgjenstander til eget hjem og hytte. 

– Ikke minst så selger vi også mange av våre egne flotte treprodukter, smiler hun, blant annet blomsterpotter, benker, bord, sittestoler, liggestoler, fuglekasser, julestjerner, båtkrybber, ølkasser og varmepumpehus.

– Det fine er at samarbeidspartnerne våre utvikler nye produkter og varer hele tiden. Så det kommer stadig noe nytt i butikkhyllene, smiler hun.
 

– Vi har også en lasermaskin på huset, noe som gjør at vi kan lage fat, skilt, pyntefjøler og mye annet med det motivet, teksten eller illustrasjonen som den enkelte måtte ønske, sier hun videre. 

 

Back To Top